GSM HİZMETLERİMİZ

2008 Yılında GSM Sektöründe faaliyete geçen Arben Yapı, LS Cable, Kathrein, Draka, Roxtec ve ADC Gibi sektörün öncü firmaları ile haberleşme ekipmanları alanında exclusive anlaşması yaparak, bu markaların operatör şartnamelerinde yer almasını sağlamıştır. Arben Yapı malzeme seçimi ve uygulamada gösterdiği hassasiyet sayesinde hızla büyüdü. Büyümesini kurumsallaşma süreciyle entegre bir biçimde yöneten Arben Yapı, bu standardı yerleştirerek genişlemeyi başardı.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 1800:2007 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ile belgelendirilmiştir.Ardından 2007 yılında Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen Sabit Telekomünikasyon Cihazları Elektromanyetik Alan Şiddeti ÖLÇÜM YETKİ BELGESİ almaya hak kazanmış ve yetkili kurum tarafından belgelendirilmiştir.Arben,Kosgeb veri tabanına kayıtlı bir işletmedir.Hizmet kalitemiz ve % 100 müşteri memnuniyeti anlayışımız artarak devam edecektir.

 

 

Outdoor Hizmetleri


Arben Yapı tarafından GSM kapsaması için yapılan Indoor, Outdoor, Mobil Baz İstasyonları ve Santral Salonlarının planlama, projelendirme ve saha çalışmaları ve EMR Ölçümleri yapılmaktadır.

Outdoor GSM çözümleri:


• Site, TK ve As Built
• EMR Ölçümleri
• Kule Temin ve Montajı
• Sistem Odası Kurulumu
• Mobil Saha Kurulumu
• AG/OG Tesisleri Kurulumu

Indoor Hizmetleri


Alışveriş merkezleri , çok katlı binalar, tüneller, metro istasyonları gibi büyük kapalı alanlarda yaşanan kapsama problemlerinin çözümü için : Arben anahtar teslim projeler tamamlamış ve yeni projelere devam etmektedir:
• Saha Tespit Kiralama
• Planlama
• BTS Kurulumları
• ML Kurulumları
• Onair ve Walk Test

 

 

Mobil Baz İstasyonları


Konserler, mitingler, spor karşılaşmaları gibi mobil telefon görüşme trafiğinin ani artış gösterdiği organizasyonlarda kapasite artışı yapmak; deprem sel gibi doğal felaketlerde ani GSM kapsaması sağlamak amacı ile Mobil Baz İstasyonları kurulmaktadır.Avea’nın başlangıçtan bugüne kadarki Mobil BTS operasyonu:
• Kurulumu
• İşletilmesi
• Her türlü bakım, tamirat ve takip işlemleri

Kamuflaj Çalışmaları


GSM Baz istasyonları montajlarında estetik görünümü ile çevre görüntüsüne katkıda bulunan kamuflaj uygulaması sıklıkla yapılmaktadır. Arben Yapı , kamuflaj sahaların dizayn, üretim ve montajlarında yetkin kadro ve olanaklara sahiptir. Bu tür uygulamalarla Baz İstasyonu kurulumlarının
sıkıntılı olduğu bölgelerde olumlu sonuçlar alınmıştır.Telekomünikasyon ve diğer sektörlerde kullanılan cihaz ve sistemlerin montajının yapıldığı yapının görselliğine ve çevre estetiğine uygun olarak Arben Yapı birçok kamuflaj uygulamasını deneyimli personelleri ile gerçekleştirmektedir.

 SANTRAL SALONLARI

AVEA GSM 1800/Konya OMC Santral Salonu Elektrik
İnşaat ve Mekanik İşleri/Kocaeli OMC Santral Salonu Elektrik
İnşaat ve Mekanik İşleri / Mersin OMC Santral Salonu Elektrik
İnşaat ve Mekanik İşleri / Trabzon OMC Santral Salonu Elektrik
İnşaat ve Mekanik İşleri/ Güneşli Santral Salonu Çelik Konstrüksiyon İşleri/Tahtakale OMC Santral Salonu Elektrik
İnşaat ve Mekanik İşleri

OUTDOOR

Le Meridien
Buyaka AVM
Kuyumcu Kent
Trabzon Hava Limanı
Avea Ümraniye
Hilton Otel
Optimum Center
Limak Otel
Mariott Courtyard
The Marmara Otel
İski Genel Merkezi
1000A AVM
Denizbank Genel Md
Novo Otel
Dorukkaya Otel
Kocaeli TT Binası
Güral Otel Sapanca

INDOOR

Kent Park AVM
Akbank Gebze Binası
Aygün Otel
Royal Dragon Otel
Alanyum AVM
KC Göksu AVM
Verde Molino AVM
Titanik Port Otel
Dedeman Kapadokya
Mirapark Shopping
İhlas Holding Binası
İkea Bayrampaşa
Çalık Holding Binası
Metro Gross Market
Oyak Renault